Wykładowca

Richard F. Muhlebach, CPM©, SCSM, CRE, RPA

Richard Muhlebach pracuje jako Senior Managing Director w firmie Kennedy Wilson Properties Northwest, Bellevue, w stanie Washington i jest odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi, wynajem powierzchni, pośrednictwo oraz zadania związane z rozwojem firmy w obszarze stanów północno – zachodnich (Northwest) i na Alasce.

Jego wcześniejsze doświadczenie zawodowe obejmowało stworzenie firmy oraz pracę, przez 19 lat w roli prezesa, w TRF Management Corporation, a następnie sprzedaż tej firmy do Kennedy Wilson Properties. Był także Wiceprezesem dwóch znaczących kalifornijskich firm deweloperskich: Tishman West Management Corporation i Lusk Company.

Przez 37 lat Richard F. Muhlebach zarządzał i wynajmował centra handlowe wraz z galeriami, wysokie budynki biurowe, budynki medyczne oraz nieruchomości przemysłowe. W tym samym czasie przez 10 lat zarządzał także nieruchomościami mieszkaniowymi.

Działał także w Międzynarodowej Radzie Centrów handlowych (International Council of Shopping Centers - ICSC), a obecnie jest aktywny w Instytucie IREM (Institute of Real Estate Management) oraz Stowarzyszeniu Właścicieli i Zarządców Nieruchomości (Building Owners and Managers Association - BOMA). Prowadzi wykłady na Uniwersytecie stanu Waszyngton (University of Washington). Prowadził seminaria i wykłady w Polsce, Singapurze, Chinach, Tajwanie, Hiszpanii i na Węgrzech.

Jest autorem ponad 100 artykułów. Jego prace były publikowane w pismach nieruchomościowych nie tylko w USA ale także Europie i Azji, a niektóre z jego artykułów były tłumaczone na język polski, hiszpański, francuski, rosyjski, koreański, japoński i chiński. Jest współautorem 17 książek na temat nieruchomości, a m.in. Business Strategies for Real Estate Management Companies, The Leasing Process: Landlord and Tenant’s Perspective’s, Shopping Center Management and Leasing oraz dwóch tomów Managing and Leasing Commercial Properties.

W 1998 roku Richard Muhlebach był Prezydentem IREM. Jest Prezesem stowarzyszenia BOMA w Seattle, prezydentem oddziału IREM - The Western Washington, stowarzyszenia Washington State Commercial Realtors oraz oddziału Real Estate Educators Association w Northwest. Przez dwie kadencje był członkiem zarządu Washington Center for Real Estate Research.

Posiada tytuły: Dyplomowany Zarządca Nieruchomości CPM®, Senior Certified Shopping Center Manager, Counselor of Real Estate oraz Real Property Administrator.

Kontakt: RMuhlebach@kennedywilson.com

Organizatorzy:

Patroni medialni:projektowanie stron internetowych
webfruit.pl